TAOK XVIII rogain - 8h tundmatus kodumetsas

7.10.2017 Järveotsa
Sääsehirm
8h

Sisuliselt toimus rogain ju koduhoovis :-)
... palju siis Turbast Järveotsale ikka on.

Paraku on tegemist mõningase kirjandusliku liialdusega. Siin metsades on küll uidatud, aga mitte kuigi palju kaardiga joostud. Vanemal ajal, enne kui loodusrajad said rajatud, sai talvisemal ajal siin offroadi sõidetud (suvel ei jõudnud ju suuremast teest kuigi kaugele :-) Oli sihte, millel 100m läbimiseks kulus 4-5 tundi, hulgaliselt katkenud vintsiköisi ning maastur oli enamus aega maakera sees. Adrenaliin möllas ja õhtuks olid rampväsinud. Oli sihte, kus nõges ja kanarbik kasvas üle pea ning isegi 4 liitrise mootoriga vanakooli korralikus offroadseadistuses Toyota LC nägi kurja vaeva edasisaamisega ...
Aga olen siinsetes kaunites männikutes ka seenel käinud ... ja korra või kaks Valgejärve matkaraja läbinud ... peale selle ehitamisel kaasalöömist. Ja mööda raudteetammi ning kagunurgas olevat teed kulgevad vahel mu jalgratta ja jooksurajad. Ja Järveotsa järv leiab pidevat kasutamist vees või selle peal liikumiseks ... olenevalt aastaajast. Mõnel korral ka olenemata aastaajast .... uiskudega vees ja suspedega jääl ... kui korra õhtul hilja tulin hilissügist õhtust ujumist teostama ja järv oli otsustanud kergelt jäässe minna, mille avastasin alles redelist vetteronides ... kerge raksatusega :-)

Samas tean ma tõesti siit vaid natuke kohanimesid ja natuke mingite teede/sihtide/kraavide/ojade kulgemist, ei enamat. Tean, et Piirsalu oja ümber on ilusad männikud ja mujal on ... jõhker harju harilik võss, soo ja raba. Upu ära või sure nälga!

Piirsalu kandis sai päev peale eelmise aasta Sõõru TAOK'i kaardiga joostud ... ja koledal kombel sohu pandud. Nii orienteerumise, tervise kui ka maastiku mõttes. Kolmekordne feil jättis muidugi kustumatult selle koha meelde kui ühe korralikult tüma ja jäleda läbitavusega maastiku :-)

Seega võistluspaigale mõeldes valdasid mind erinevad tunded - jalad kuivaks ilmselgelt ei jää, ainult kas põlvini või rinnuni?

Kaart oli kuidagi naljakalt väikesel maa-alal. Traditsioonilist 50+ km reaalset ringi mõõtes sai kuidagi harjumatult palju punne sissevõetud. Imelik!! Nöör on valesti mõõdetud? Igaks juhuks jätsime jupi nööri üle ja osad punnid välja. Ega me maailmameistrid ei ole, kes kõik ära võtavad.

Algus suutsin kihutamisest loobuda ning esimeses tunnis midagi keerulist polnud. 8km tehtud ning jõutud kagusse raudteeni. Tavaline võss, aga ei miskit hullu. Kagunurga kraavipealsed oli keegi eelmisel nädalal linttraktoriga laiadeks sihtideks lükanud ... TAOK'i rahval ikka pritsib kohe seda pappi peale, et niimoodi o-radu ettevalmistada, vanal ajal olid need puhta padrik :-)

Plaan
Esimene sukeldumine tuli teel KP56 juurde minnes. Esiteks vesine raba, kus vesi oli jõhkralt külm, Merkal kippus süda pahaks minema. Päeva highlight oli aga kaardil pea olematu kraav keset raba ... laiusega 4-5 meetrit, sügavusega ... tundmatu.
Mis tundmatu, seda vaja uurida ... !!
Alguses mööda mingit kasevitsa, mis sukeldus põhjatusse, mingil hetkel jalg seda enam ei tabanud ja ... vööni. Jammi!!
Merka järgis sama loogikat. Samm kaseoksast mööda ... ja ka vööni.
Mõnus!!
Külm.
Jalad kanged.
Tavaline seiklussport ... you know!!

3h elik 21+ kilti oli kulunud - olime edenemisega vägagi rahul - ainult natuke liiga palju plaanitust oli juba võetud, see tekitas mõtetesse murepilvekesi. Midagi tuleb plaanis muuta ... aga pigem mitte varem kui kuskil loodeosas.

Muutsime varem. Kõigepealt muutsime seda, et tegime mõned o-vead. Mina tegin! Merka mingil hetkel hakkas keskmisest nõudlikumal häälel märku andma, et asjad vo. ei peaks nii olema. Selgitas malbel häälel midagi teemal, et normaalsed inimesed jooksevad meie kõrval, meie aga sumpame kuskil võsas - kuule sa nüüd väga puusse ei pannud või? Misssassssssja me töllerdame siin võsas jummalast vales kohas, kaarti üldse enam lugeda ei oska või, eri krdi orienteeruja!!

Plaan oli enne KP47 möödud lasketiiru keelualast idast. Aga ma panin liiga itta. Võss oli vastik ja tegin otsuse, et ahh pekki, paneme ikka mööda teed lääne poolt.
Nii me seal siis nikerdasime kuni KP47'ni välja - suhtkoht kaootiliselt, aga laias laastus õiges suunas ... laveerides kõikvõimalikul viisil paigaldatud okastraadi vahel ... tasatasa.

Reaalsus
Neljas ja viies tund olid juba füüsiliselt päris rasked. Jalad kanged ja parem puus kord valutab, kord ei valuta. Merkal läheb iga tunni möödudes enesetunne aina paremaks - tüüpiline Merka! Loom väljub temast viimasel tunnil, kui naerusui ja renessansiaegse majade arhitektuuri üle arutades joostakse alla 5min/km. Lõdvalt! Hull loom ikka!!

Põhjapoolsetesse KPdesse ei hakanud ikka ronima. Väisasime pigem rabarada KP40sse. Mõnusalt vesist ja kõikuvat. Polnud hullu midagi ... säärteni vees astumine on ju mõnus ... oktoobrikuus :-)

Ma olin viimased kaks tundi olnud ikka vägagi punases koos aina rohkem jooksmist segava puusavaluga. Seetõttu polnud seda oidu võtta teepealt ka KP41. Nii me finishisse jõudsimegi 20 mintsi enne aega. Midagi muud võtta ka polnud.
Finišijooksul olid mul ikka hambad väga ristis, ammu pole niimoodi kannatanud.

Tulemused:
Läbisime 48 kilti ... mis on raffli 4 kilti vähem kui eelmistel aastatel
Linnulennult 38 kilti
MN40: 7. koht, üldreas 41. koht.

Oma tegime ära, aga käsi nüüd just ei plaksuta.
Nutma ka ei puhke, sest me tõesti kogu aeg jooksime kus vähegi seda teha sai ja ühtegi pausi ei teinud. Aga raam on ikka nii paigast ära et kurb kohe. 10 kilo kergemana on oluliselt parem joosta, kuid puusad, põlved, ahhilkad - kõik kurat valutavad mis kole. Ja oleks et tuimalt, ei, kohati lööb ikka paremasse puusa terav valu, mis võtab lonkama. Ja siis sa sätid seda sammu ühtemoodi ja teistpidi ... ebameeldiv. Kiropraktiku väänamisest ka viimastel kordadel pole palju abi olnud.

Konkurendid tegid muidugi tublid tulemused - ulmeinimene Ets (keda ma ilmselgelt ei julge konkurendiks nimetada) pani oma klassi kinni. Respect!!
Ain ja Heiti panid ... niisama planeeringuga puusse :-) - nemad ka muidugi pole konkurendid!
Ago ja Andres (Kawe) tegi väga kõva tulemuse, respect!
Anneken ja Tom kihutasid ka kaunisti ... ka nagu ei saa neid konkurentideks pidada :-)
Marje ja Riika (Õed) said sama tulemuse kui meie ... oluliselt pisema kilometraaziga!!
Tarmo (Porter Racing) matkas koos lapsega ikka väga korraliku tulemuse!
... ja teised ... no tegid vist ka enamuses oma tulemused ära, mida iganes nad põhjenduseks ka toovad. Respect!!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar