Extar 24h .... kuradi_kuradi külm on!!!

10-11.06.2016
Põlvamaa - Taevaskoja
Sääsehirm (Merka, Tom, Tarvo)
24h seiklussporti

Enamus pilte on teinud Edith Madalik - tänud talle!

Vaatamata sellele, et võistluste nimi oli Eesti Meistrivõistlused seiklusspordis ... oli võistlus korraldatud ilmselgelt minu sünnipäeva auks! Enne starti anti üle tort, hunnik õhupalle (millega ma pidin rajale tormama) ja lauldi ... omal viisil :-) Nii lahe! TÄNAN kõiki asjaosalisi!

Ettevalmistused Extariks keerlesid põhiliselt teema ümber - ujumismadrats. Kui suur, kui palju kandma, mitu tükki jne. jne. Ostsime meiegi korraliku lahmaadi - öeldi et peab olema üks ja kandma kolme. Tegelikult võis olla ka kolm ja kandma ... no need lastemadratsid ikka vist ei kanna ühte ka. Lõpuks rajale võtsime ikkagi miski Tomi armsa roosa põrsalaadse toote.

Kõik on alles ees
Kui kogu varustus oli valmissätitud, siis meenutas auto tõelist seapesa, muhvigi ei leidnud üles. Kuna vahepeal sai ju vahetusalas elik auto juures käia ja üht-teist kaasa krabada, siis väga ei põdenud ka - küll siis otsib kui aeg tuleb! Lisasin kotti hunniku geele ja eelnevalt ostetud hunniku batoone, sööki jms ... ja võtsin siis lähes kõik jälle välja - no küll ma vahepeal täiendan varusid! Etterutates võin öelda - täiendasin ma jeeee! Kõik sai rajal otsa ja kõik oli autos pärast võistlust üle! Ainuke, mis ei läinud meelest - oli peale lähes igat etappi juua purk õlut :-)

Kotti sai vähemalt vesi, roosa põrsas, mõned geelid, lambi mõned osad ja veel nipet näpet - tõeliselt segane setup.

Start kell 19.00
Kaarti vaadates ... oot see on miski huumor või??
Rahva näod muutusid enam-vähem sama valgeks kui too kaart.
Stardis antud kaart
Siiski ma isegi üllatavalt kiirelt jagasin, et tuleb panna suunda selle kuubiku suunas. Tehtud-mõeldud!

Äge puzzle
Õhupallid purunesid vallatute plaksatustega võssi murdes ja rahvas sai jälle suutäie naerda.
Lõpuks olime siis seal kuubiku kohas ja ... seal avanev pilt ei muutnud valget nägu palju jumekamaks - puzzlest kaart kokku panna, aga ... seda pärast endaga kaasa ei saa. Jätate meelde KP'd ja maastiku!!

Merka stiilinäide - kaunis!
Merka ja Tomi näppude all koostus puzzle ikka imekiirelt. Joonistasime valgele kaardile KP1, KP4 ja KP6 peale ja panime ajama - ma arvan et suisa esikolmiku piirimail. Plaan oli võtta KP1, siis KP6 kus tuli ujuda ja pärast KP4 - see oli hea plaan! Tagantjärgi tark piuksub, et oleks võinud teised KP'd ka kaardile visandada pärastiseks läbimiseks, kui kaart ka olemas ..., aga me ei viitsinud.
Päris palav on juba

Esimene ja teine tund, 19:46 - ujumine - Merka ja Tom puhusid teel järveäärde roosat põrsast, mina lihtsalt sörkisin. Ujumisträkk oli ... no selline pikk ikka, kolm-nelisada metra küll sinna ja sama tagasi. Riided seljast ja vette ... uiuiui vesi külm raibe!! Kukkusin kammima ja üllatavalt soojaks läks. Vahepeal piilusin silmanurgast madratsiga sõudvat Tomi ja ujuvat Merkat.
Tom jageleb loomaga
Kõik sujus kenasti, sai sooja ja ujumisega meil probleeme ei ole - seda me naudime. Veest tulime välja vast mingi neljanda tiimina - põssa kiunus ja ei andnud õhku kätte, oleks terariista olnud, oleks sigudikul aadri väljalasknud! Lõpuks loom alistus, uued kaardid ja joonejooksule!
Träkk 1, ujumine + joonejooks

Joosta oli suisa hea, ujumine oli lihased tööle ja hingamise mõnusalt lahti võtnud ja panime isuga. Valikukohtadel lasime Tomil joosta suuremad kaared, ise tegime Merkaga lühemad (ma olen ju nõrk). Kõik sujus ja rajal krabasime ka KP4.

Peale jõeületust sai Ainnekeni tiim meid kätte ja seal oli see joonekoht suht segane. Panime veits erinevalt Fujitsust - nemad võtsid KP, meie mitte - no polnud õnne. Merka küll kahtlustas seda, aga see tarkus tuli jälle hiljem :-(

Kolmas ja neljas tund, kl. 21:13 - tagasi vahetusalas
Hardi tahab ilmselgelt öelda:
päris ise leidsite KP üles või??
2. etapp - ratas - mis ilmselgelt ei ole meie tassike teed. Veidi sahmimist lampidega ja igaks juhuks ei pannud kotti lisaks ühtegi batooni - tugevad nii vara (õigemini nii hilja õhtul) ei söö! Kilekas selga, fragmentidelt punnid kaardile ja teele!
2. etapi träkk
Ei teinud suuri plaane - hakkame läänest peale, põhja ja siis vaatame, palju jõuab. Nats nikerdasime KP24 juures otsida, aga saime kätte. Ebameeldiv on ikka see rattasõit - oli juba tunda, kuidas see sadulas elamine mulle üldse ei meeldi! Merkal tuleb uni (viisakas tütarlaps - kaheksast voodi ja kümnest koju!)
Lisaks ei meeldinud meile KP22, mis oli kuskil puu otsas ja milleni Merka lihtsalt ei ulatunud. Ei ulatunudki!!
Tom: ah kurat, ega kõiki lollakaid punne ei peagi võtma!
Panime siis edasi, sai lambi ka tööle panna ja vaikselt hakkas sadama!

Viies ja kuues tund, kl. 23:42 - KP19 juures tuuseldasime nats nõutult edasi-tagasi, lõpuks viskasime rattad nurka ja võtsime jala selle. Hakkas natuke kiire tagasijõudmisega (kl. 0:30 läks etapp kinni). Kühvisimegi siis silm ruutus otse vahetusalasse. Jõudsime kenasti kl. 0:16.
3. etapp - koridori-jooks, peale mida kanuu ja siis uuesti jooks
Ees ootas lähes 10 tundi ilma vahetusalata, seega ... batoone ja muud sööki kaasa jälle ei võtnud!
Vaikselt hakkas külm!

Seitsmes tund - kammime koridori-o'd, KP27 juures ületame korduvalt mingit oja viisil, et üks jalg
3. etapi träkk
vajub reieni mutta. Sajab vahetpidamata, Merka magab käies.
Murrame hariliku Eesti võssi tuima järjekindlusega. Palav ei ole, joosta ei saa.
KP28 juures tahab Merka lambi akut vahetada, ta ise ei jaksa seda tagant ära võtta, palub abi, ma midagi sahmerdan ja mul läheb aitamine meelest ära. Teist korda tüdruk ei palu - võtab teise lambi. Mul on veidi piinlik peale finishit kui ta sellest räägib
Koridor on sigapikk, ilmselgelt me seda läbi teha ei jõua - otsustame KP28'st otse kanuu vahetusalasse lõigata.
Sajab

Kaheksas tund, 2:06 jõuame kanuu vahetusalasse
Sajab sahinal ilma igasuguse pausita
Kanuu on veel kinni, ootame, läbimärjad
Jube külm on
Merkal tuleb geniaalne idee - tõmbab endale termokile ümber. Teen sama - tõesti nagu oleks veits soojem.
Sajab ja eri kuradi külm on!
4. etapp - kanuu
4. etapp kanuu träkk

Sajab, külm on!!
Kuna me täpselt ei hooma, kaua seda meeletult pikka etappi sõidab, siis otsustame KP37 ja KP38 jooksu KP'st loobuda.
Tom istub ette, Merka keskele ja mina tüürin. Alguses tuleb kaardile täpselt märkida kaks jõel olevat KP'd. Tegelikult peaks kurve lugema, aga selleks olen ma liiga külmunud - ei saa korraga paati tüürida ja kaarti vaadata. Nii ma need suvaliselt kaardile laksangi - valesti loomulikult. Alguses ei saa suurt sooja ka sõudmisest, enamus aega peab lihtsalt tüürima takistuste vahel, õnneks ma olen sellel teemal suhtkoht pädev, esimesed tõmbavad ja usuvad et ma suudan õigel ajal nina õigesse kohta keerata. Üldiselt suudan. Siiski iga kord pimedas ma ei näe täpselt ette ja laksame okstesse või lõikan kurvi nii kalda servast, et takerdume põhja või kaldataimestikku.
Üldiselt liigume kenasti - kanuu on täiesti meie ala, selles me oleme osavad, sellega on sõidetud oksendamiseni.
Sajab
Jube külm on!

Üheksas, kümnes, üheteistkümnes tund
Sajab, eri kuradi külm on!
Peagi oleme kõigist mööda kihutanud ja esimesed. Muhvigi aru ei saa, kui kaugel me oleme. Ainukesed märgid on 2 autosilda ja üks raudteesild - viimane on mulle tuttav kunagistest kanuumatkadest.
Sajab
Üritan jagada kaardivaatamise sirgematele lõikudele, et mitte kohe paadiga võssa sõita. Kaart ei seisa põlvel, kukub pidevalt põhja kogunenud vette - õnneks mitte teisele poole üle parda. Liigume kenasti.
Kolm tõmmet - korrigeerin, kolm tõmmet- korrigeerin, kolm tõmmet - korrigeerin
Mingil hetkel vajub Merka järsult kogu kehaga vasakule, ilma igasuguse hoiatuseta ... napilt ei käi me kanuuga ümber, väga napilt!
Küsin: oot-oot mida sa nüüd teed?
Merka: ma jäin vist magama
????
Sajab ja jube külm on!
Kohati nagu mõlamine annab sooja, aga eriti mitte. Nuputan kas me oleme juba põhjatipus või ei - KP39 on plaan joostes võtta. Enne seda peaks miski elektriliin üle jõe minema, piidlen paaniliselt taevast, päris valge ka veel pole. Viskan kindad käest, paljakäsi on palju parem. Jõevesi tundub oluliselt soojem kui käed.
Kolm tõmmet - korrigeerin, kolm tõmmet- korrigeerin, kolm tõmmet - korrigeerin
Sajab, jube külm on
Minu termokile on ammu pisikesteks tükkideks rebenenud, suuremad tükid annan Merkale ümber.
Nagu miski juhe läheks üle jõe - aga see tundub pigem suvaliselt tõmmatud kaablina - see ei saa õige olla, paneme veits edasi veel??
Peatselt adun pekkkkiiiii - oli küll, õige liin oli! Mööda panime!

Teen ettepaneku teha üks peatus et natukenegi eri kuradi kangeid liikmeid sirutada. Kanuust väljaronimine on raske - jalad ei kuula sõna, käed on külmast kanged. Seisame kaldal nagu kolm tonti, lõdiseme kuuldavalt, huuled sinised. Ütlen, et panime KP39'st mööda, Tom on silmnähtavalt õnnetu, ta oli nii oodanud seda võimalust natukenegi joostes sooja saada.
Tomil on vist kõige külmem - kuigi hetkel on meil kõigil kõik need terminid "natuke", "palju", "kohutavalt", "ilgelt", "eri_kuradi_külm_raisk!", "rõvedalt_külm" selgelt ületatud!
Üldine rajaskeem
Tom üritab öelda: tõ-tõ-tõ-tõ-tõ-tõ ... jäi-jäi-jäi-jäi-jäi...
Merka ja mina: mis sa ütlesid?
Tom: tõ-tõ-tõ-tõ-tõ-tõ ... jäi-jäi-jäi-jäi-jäi...
Korra proovib veel:  jäi-jäi-jäi-jäi-jäi... tõ-tõ-tõ-tõ-tõ-tõ ....
?????????
...... no comments ........ 
Jääbki ütlemata!
Eri kuradi külm on!!
Otsustan lõpuks riided seljast kiskuda ja kuiva suusavesti kõige alla panna - sõrmed ei suuda lukke avada, pusin tükk aega, hammaste ja kurat_teab_mille abil, saan lõpuks hakkama.
Merka ei julge võssa minna - kardab, et ei suuda külmunud kätega enam pükse jalga tagasi saada
sajab
väga, tõesti väga külm on!
Okei, paneme edasi. Tom tuleb viimasena paati, tõstab ühe jala sisse, kaotab tasakaalu, käib laraki selili vette. Napilt suudame Merkaga hoida kanuud ümberminemast.
Üks tiim möödus meist kui seisime, varsti läheme taas juhtima. Lõpuks jõuame KP40. KP41 juures saame teha esimesed jooksusammud. Heiti Hallikma tiim (Salomon Seiklushunt) jõuab meile metsas järgi.
Veehoidlal liigume endiselt jõudsalt: viis tõmmet - korrigeerin, viis tõmmet - korrigeerin
Tähepunktidest tuleks üks võtta vähemalt, rohkem ei tahakski, otsustame panna KP43 välja ja seal vaadata. Sukelduma poide juurde kindlasti ei hakka. Korra mõtlen, et läheks vaataks sinna B-punkti ka - see kalda ääres, aga ei lähe.

Kaheteistkümnes, kolmeteistkümnes, neljateistkümnes, viieteistkümnes tund
Sajab, 
Üdini külm on!
KP43, Randy seisab paadisillal, pakub varianti sukelduda vaevalt paistvate poide juurde. Tunnistan ausalt et mõtlen kas oleks võimalik Randy vabastada riietest eriti brutaalsel moel? Jääb tegemata, kuna ilmselt ühtegi relvalaadset asja ma käes hoida ei suudaks. on ilma tähiseta, võtame B
Edasi  - kammime määratud ala suhtkoht pikalt, lõpuks leiame, ronime, saame kõik piuksutatud! Tubli Merka!!

Saesaare tamm. Tundub, et korraldajad on tiba üllatunud, et tiimid juba kohal on. LÜ'sse kästakse tulla siis kui kanuu on lõpuni tehtud. Sikutame kanuu läbi võsa tammist allpool jõkke ja jalutame seda mõnda aega mööda kive
Vihmametsas
Sajab
Külm on
Salomon ja veel üks tiim on läinud KP50 võtma, me tõmbame kanuuga lõppu välja. KP48, kanuu lõpp, kl 7.34. Oleme olnud kanuus tiba rohkem kui 5 tundi. Kanuu lõpuKP's oleme esimesed. Vaikus ja rahu, kedagi pole, linnud laulavad, aas aurab, vaatepilt on tõesti nummi.
Sajab endiselt!
Sigakülm on!

Üritame kuidagi ennast jalgadele saada ja mingeid jooksusamme teha. Mul puus valutab kõvasti, aga see on kõige tühisem probleem. KP50 minnes lõikame läbi jõe, vesi on umbes-täpselt nabani, KP'd otsime mõnda aega, lõpuks saame. Nüüd tagasi sillale.
LÜ1 - lihtsalt jooks tiba allajõge ja jalutamine mööda kärestikku paisuni. Ma olen jooksuga ennast kenasti soojaks saanud ja olemine päris hea. Kärestik on vastikult kivine, jalutame Merkaga käsikäes ära selle, Tom tuleb ka.
LÜ2 - tuleb ujuda tammi alla, ronida kosest üles ja ujuda tagasi, julgestusköis on küljes.
Merkal ja Tomil on ilmselgelt endiselt sigakülm, ütlen, et mina lähen, kuna mul on suht-koht soe ja ujutav olemine. Õnneks kõrred näitavad sama.
Bassein kose ees on sügav, mulksan sinna mauhti sisse. Ujumine ja ronimine on lihtsad ja teen mõnuga. Isegi vesi tundub täitsa soe.
Umbes kl. 9:00 oleme tagasi vahetusalas. 
Kuna järgmise etapi avanemiseni on aega, siis autol mootor käima, kõik seierid punasesse. Vahetame riided, sööme, joome - pool tundi hiljem tundub elu juba täitsa elatav. Teeme edasi, pole probleemi!!

5. etapp - rattaga joon
Kuusteist, seitseteist, kaheksateistkümnes tund
Riided vahetatud,
Merka kilesse pakitud,
kanuu läbitud, elu suht-koht lill
Sajab
Nikerdame rattaga joont, jõuame Mammaste suusaradadele.
LÜ's valime mägironimise ja Tom tassib Merkat seljas. Ujuma ei lähe, sest seda peaks kõik kolm tegema. Kõik me ei taha seda teha.
5. etapp ratta träkk
Edasi suusaradadel tõuse nikerdades ma suren maha. Saan korraliku haamri ja tunnen, et vot rohkem mina ei jaksa. Ilge nälg on, leian kotist ühe, kordan ÜHE!!!!! batooni. Rohkem mitte midagi süüa ei ole. Kõik on autos, kuhjade viisi batoone, krõpse jne. jne. Ununesid kaasavõtta. Tom annab mulle ka ühe batooni. Mugin need sisse, joon ja imen geele - elu voolab tagasi minusse. Suudan ratta lõpuni sõita.

Itsitame, et peaaegu oleks
ratastega koos külili käinud
LÜ's tuleb ratas mingi vana mahutitorni tippu tirida - redel algab kuskil 2,5-3m pealt. Ja ise ka kõigil seal KP's piuksutada. Tom seob köie ratta külge, ma aitan ta redelini, sikutab ratast - see jääb kinni. Ei saagi üles, alla ka ei tule ratas enam. Kuskil kinni raisk!
Nikerdame ja möllame, lõpuks saame ratta tagasi alla. Merka ilmselgelt ei saa siit kuidagi üles ja ma ka ei saa. Jääbki võtmata. Ühe lisaKP leiame maja alt, selle võtame, kõik ronimised jätame ronimata.Üheksateist, kahekümnes tund
6. etapp o-jooksu träkk
kl. 13:27 oleme vahetusalas Hardi sugulaste hoovil.
6. etapp - o-jooks reljeefikaardil, 
Sajab
Võtame kõigepealt raba punnid, siis KP65, 67, 66. Eriti viga ei tee, KP67 otsime veits, aga leiame.
Joosta saab vähe, rabas ei jookse ja mujal on kohati korralik võss. Jooksusammud on ka üsna töntsid ja kandilised. Merka väidetavalt magab pool träkki - müstika!!
Kl. 14:53 tagasi vahetusalas
Seisame ümber lõkke - no kohe kuidagi ei taha viimasele rattaetapile minna. Üldse ei taha sadulasse istuda, taguots on ikka nii kuramuse valus. Ei meeldi mulle see rattasõit!!
Seisame
Seisame
Seisame
Seisame
Lõpuks ohkame sügavalt, võtame ennast kokku ja läheme ronime ratastele
7. etapp ratta träkk
sajab
7. elik viimane etapp - ratas

Viimased neli tundi
Sajab
Fakk kui külm on! 
Kuradi külm!!
Ja istuda üldse sadulas ei taha!
Otsustame teha suhtkoht lühikese träki, sest ausalt, ei taha seda ratast üldse näha enam!! Ratas paha!
Ratas ebameeldiv! Joosta võiks küll ja veel ja mida iganes teha - sellist rogaini viimase nelja tunni väsimust absoluutselt ei ole. Aga rattaga sõita ei taha!!
KP81 juures kammime tegelt veits valesid sihte aga leiame koba peale üles.
Suurele teele keerates sõidame veits ja siis mul tekkib küsimus, et ootootot kuhu me üldse sõidame??
Koos saame ikka paika mis teel me oleme ja sätime sihi KP88 poole. Tuttav järv ja ujumissild - aga punni ei ole???!!!
Lõpuks Merka ja Tom leiavad - KP on silla all, sinna pääseb ainult ujudes!!
Minge pekki!!!!!
Kolme peale saame mõistuse kokku, mis ütleb: ujuma ei lähe!!. Kõik kolm peaks siis ju minema. Mõtlen korra variandile Leathermaniga lauad pooleks saagida ... ei tee seda siiski. Las jääda see KP
Võtame veel KP76 ja KP74
Oi kui moraalselt raske on sõita finishist mööda ja mitte sissekeerata!!
Võtame plaanitud punnid ära, tahe on otsakorral, kuigi füüsise poolest võiks veel kaua hullata. Kui ainult kuidagi sellest rattast lahti saaks raisk!! Enamus aega olen püsti, sest istumine nõuab ikka tahtejõudu!
Kas see on finiš?
Sajab

Kl. 17:55 - FINIŠ!!
Oleme elus!
Tegime ära!
sajab

14. koht (MN 11.)
Aeg: 22:55.38
59 punkti
sajab
Lõpp! Kõik! Tehtud!

Ametlikud tulemused on siin!

Järelkaja:
* 24h seiklussport on füüsiliselt ikka oluliselt lihtsam kui 24h rogain.
* me vist oleme ise päris rahul, oleme ikkagi esimese poole seas lõpetanutest
* oli hetki, kui lubasime, et ei iial enam raisk!!, oli hetki kus oli faking ebameeldiv, oli hetki kui oli raske (kuigi üllatavalt vähe oli neid hetki!!) ... aga ma ei saa öelda, et ma enam kunagi midagi sellist ei tee. Muidugi järgmine aasta on Extar 48h!!!
Kunagi on see meie koht!!!

Tiimikaaslased on silma
kinnilasknud juba :-)

Läbisime:
ujumine - 0,8km
kanuu - 23km
ratas - 100km
jooks - 37km


Endiselt sajab ja sajab ja sajab ja sajab!!

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Särav.Naerutav.
Sellise jutu pealt võib ainult arvata et järgmine kord jälle.

AndresP

Anonüümne ütles ...

KP88 - Üks liige läks vee alla, teised kaks surusid oma SId läbi lauavahede, piiks, piiks ja piiks ning - 2 kuiva, 1 märg, punkt käes. Tänaseks on köha taandumas ning kopsupõletikku näe, ei saanudki.

Tarvo Jõeste ütles ...

Kavalad! Oi me proovisime ka suruda läbi lauavahe pulka, aga ei saanud piisavalt sügavale, et piuks käiks :-(

Postita kommentaar