XT Talverogain

21. märts 2015
Rocca al Mare

Sääsehirmu tiimi moodustavad täna Helen ja mina.

Otsustasime alustada Kopli ps'st. Loogika oli järgmine: Koplist tagasitulles - mida ei osanud
ennustada millal me sealt tagasi jõuame - oleks saanud suhtkoht Saku SH lähedal Vabaõhumuuseumi kandist noppida üsna palju punkte. Vastupidi - tulles Kakumäelt - olid lähemad punktid Saku SH'st üsna kaugel. Põhimõtteliselt rajavalik oli täiesti adekvaatne ja ka loogika kulgeda idast ülespoole ja Kopli lahe serva pidi alla töötas kenasti.

Idaosa - Kopli ps.
Kõige ebameeldivam oli see, et mul oli kohe alguses joosta jube ebamugav. Ei olnud raske ega muu vaid sõna otsese mõttes ebamugav. No ei saanud seal Veskimetsa tänavatel mingit rütmi ega mingit õiget olemist. Hingeldasin nagu loom ja no kohe täitsa ebameeldiv oli.
Esimene tund - 49 silma

Noppisime kõik KP'd ära ja suundusime läbi Merimetsa Paljassaare poole. Midagi suurt siin meenutada polegi - KP'd majade vahel - ei midagi erilist.
Küll aga poolsaare põhjaservas olid kohad, kuhu polnud sattunud - garaazikooperatiivid, kurikuulus prügimägi, natsa tööstusmaastikku ja Kopli Liinid .... kus kahjuks enam suurt midagi alles pole.
Teine tund - 99 silma

KP46 juures panin mina totaalselt mööda. Kuidagi ei jaganud ära neid Stromka rannas olevaid radasid ja arvasin, et olen kõvasti rohkem idas. Mingil hetkel tuli tunne, et oleme juba liiga all ja ... siis sain aru, et pekki me pole üldse seal kus arvasin. No panime siis majade vahelt tagasi ja pärast väikest sorgeldamist saime ikka ennast paika ja KP'sse. Ja mina olin selleks hetkeks kuramuse läbi omadega. No Helen jooksis muidugi nägu naerul ja minu üle irvitades sujuvalt edasi.

KP53 - 44 - 35 - Mustjõe kandis kergliiklusteel oli minu jaoks täielik must auk. No ma ausalt ei suutnud enam. Ei jaksanud, jalad valutasid rõvedalt ja olid täiesti kanged. Tegelikult juba Kopli Liinidel majas ronides (KP23) ma tundsin, et pagan, jalad on jube imelikult kanged - no kole valus on trepist alla ja üles minna - eri kuradi jube oli üle mingi betoonaia ronida - no ei saa jalgu põlvist ja puusast kõverdada - hakka või karjuma! Kolmandal tunnil ikka selliseid asju ei tohiks veel juhtuda - ise ka olin veidi hämmingus, et mis nüüd siis lahti??? KP44 jaoks oli tarvis mingist trepist alla minna ... kuidagi vaikselt roomasin, iga astumine oli paras pein!
Kolmanda tunni lõpuks - 136 punkti.

Kergliiklusteel Al Mare taga tekkis ka väike irooniline diskussioon - järsku ma tahan kohe finishisse minna? Tund oli veel muidu aega. Või no mis diskussioon - Helen küsis ... mina ei vastanud, ainult siunasin teda mõttes - ma sel hetkel ikka päris vihkasin teda! Nagu tõsiselt! Krt. tuleb esimesele rogainile ja kohe ülbitsema! Nagu mismõttes??

Lääneosa - Kakumäe 
... samas ... oma sisemuses ... oi te ei taha teada, kuidas ma oleks tahtnud ära minna! Juba kaks tundi tagasi ma tegelikult tahtsin ära minna, pooleli jätta, katkestada, lõpetada kogu see õudus!
Aga see oleks olnud viimane lause minu elus, mis üle mu huulte oleks tulnud: "jah, läheme ära!" - peale seda ma oleks pidanud ilmselt enesetapu tegema.
RAM'i mäest jalutasin üles ... füüsiliselt ei jaksanud lihtsalt joosta. Helen jooksis. Ei vaadanud kordagi isegi tagasi ....

KP91 oli joogipunkt - geel, geel, geel ... ja veelkord geel. Pool tundi tagasi võetud Gutar ... ei mingit mõju. Aga nüüd läks edasine paremaks. See tunne, et vaatamata jalgade valutamisele sa teed paar kiiremat sammu ja ... ülla-ülla jalgade olukord muutubki paremaks - see on hea tunne!! Vabaõhumuuseumis oli paras trikk nende aedadega - välja sai ainult paarist kohast. Seetõttu otsustasimegi KP72-50-30 võtta. Ja lõpuks KP20 kui jõuab. Tegelikult oleks ka KP24 võinud ja jõudnud, aga minust polnud otsustajat ega mõtlejat sel hetkel.
Viimased pool tundi oli rohkem metsa, vähem asfalti ja mul läks enesetunne iga sammuga paremaks. KP30 juures tundsin juba, et võib kohe täitsa joosta ... ja kohe kiiresti joosta. Meeldiv! Tubli, Helen, väga tubli oled!!!

Tulemused (ametlikud siin)
Aeg: 3:48.12
169 punkti
34. koht (DH11)

Nats numbreid siia veel:
Läbitud km: 33km
LL km: 23,6 km
läbitud/LL koefitsient: 1,40
liikumiskiirus: 8,68 km/h
Tempo: 6,55 min/km

Erinevaid blogisid lugedes jäi silma Krista Kõivu blogi - no see pilt on seal ikka üüüüber hästi tehtud, RESPECT!!!

 aaaaa


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar