WinterXdream Haanja

23.veebr. 2014
Kontrollaeg: 6h

See talv on jätkuvalt nagu ta on. Lumi on tänaseks kogu Eestist sulanud ... või siiski mitte? Isegi 5km enne Haanjat ei olnud lumelaikugi näha, aga võistluskeskuses (ja hiljem metsas) oli lund nagu putru. Täiesti arusaamatu - mitukümmend senti lund kohati. Paksus metsas. Arusaamatu! Veebruaris!! Päris lumi oli, katsusin ka, ausalt!

Sääsehirm M-L'i, Merka ja minu isikus kohal. Formaat 40 Eesti kõrgemat mäge + 2 lisapunni, aega 6h. Teades teemat, sai suurem planeerimine eelmistel päevadel kodus ära tehtud. Ja tegelikult see toimis ka rajal täitsa vinks-vonks. Selge oli, et kõiki KPsid me ei võta- kõik poleks mu SI-pulgalegi mahtunud :-) Aga kindlasti võtame ära 20 kõrgemat (lumeilvese tiitli saamiseks) ja lisaks mõned veel siit-sealt. /päevi hiljem tagasi vaadates, oleks julgema planeerimise korral reaalne olnud ära võtta ~35-36 KP'd pluss lisa 2punni/

No alguses oli kaunis ja kena ja sujuv. Joosta oli kohati omapärane ja kaootiline - ikkagi lumi, libe, tõusud, natuke võsa ... aga mulle meeldis. Ja ma jaksasin. Esimesed 4 tundi ma täiesti korralikult jaksasin. Ma olin kohe päris imestunud, et mille pealt ma jaksan?? Müstifikatsioon!
O-viga tegelikult ei teinudki. Kohe lõpuni eriti ei teinud viga. Samas talve headus seisneb alusvõsa puudumises - läbi soo võib otse asimuuti lõigata, sest pind reeglina kannab ja taimestik puudub. Suunast suuremat äravajumist üldiselt ei teki. Oli üks ühelt mäelt teise puhas suundaminek läbi madala raba (KP3--KP4). Seda ma kartsin, et vajume ära ja ei oska vastasmüüris õiget kohta leida. Aga läks üllatavalt otse ja lihtsalt...ainult tõus oli räme, esiveoga ja korduvate allalibisemistega saime lõpuks ikka mäele peale. Lumi on abiks ka seetõttu, et üldiselt on ikka korralik searada sissetrambitud suunaga õigele poole :-) 
Munamäel oli siis lisapunn, kus me M-L'i saatsime köiega allasõitma tornist. Ega ta vist väga ei tahtnud, aga kuna me olime veenvad ja tal oli parasjagu üsna raske hetk, siis tal ilmselgelt ei olnud sel hetkel jõudu vastuvaielda. See saigi alatult ärakasutatud.

No lõunaots läks igatahes kiiremini kui ma olin arvanud - kolme_poole tunniga olime ka Munamäe teinud ja suundusime põhja. Ja seal oli vähem punne ning lühem ring kui lõunas. Ja hetkeks tekkis kahetsus, et lõunast KP31 ja KP40 ei võtnud - need oleks abiks olnud lõpus.
Teisest tunnist viiendani oli M-L'il veidi raske ja Merka ka kohati ajas mingit analoogset juttu. Aga Merkat ei saa uskuda - ta jookseb samamoodi edasi ka siis, kui väidab et raske on. Vaatamata ajutistele raskustele me ikka jooksime päris reipasti. Vahepeal isegi võibolla liiga tempokalt. Kuskil neljanda tunni lõpus tundsin isegi, et hakkab veidi raskeks minema. Midagi hullu ei olnud, aga samm muutus töntsiks. Paar tõusu olid ikka sellised, kus tuli sisuliselt esiveoga üles minna - on ikka mägesid meil Eestis!!

Kui ka KP38 oli võetud oli aega veel tund ja samas tundsin mina, et erikuradi raske on ikkagi. Tekkis väike mõttepaus, et kas võtta 37 või hoopis 28 või minna minema omades 31 punni. Oi mulle see viimane variant tundus hullult meelepärane. Aga M-L ja Merka olid saanud täiesti uue hingamise ja tahtsid veel kõvasti hullata. Õnneks rohkem lähikonnas KPsid polnud - eks nad oleks sinna ka tahtnud minna ma arvan - eriti kui oleks saanud mööda teed joosta. Päris õudne!!

No 37'st loobusime. Kahjuks, aga võibolla ka õnneks. Et jookseme Haanja risti, et siis otsustame, kas kappame veel KP28 poole - sinna lihtne jooksukas mööda teed. Haanja ristis ei tahtnud mina enam näha ega kuulda midagi liikumisest - eriti mööda teed jooksmisest. Aga tüdrukud olid teisel arvamisel ja .... tuli minna :-(
Eks see veidi õõvastav oli mööda asfaldit joosta ümmarguste jalgadega, aga surusin hambad risti ja hoidsin M-L'il kandadest kinni. Üritasin tal nii lähedal hoida kui võimalik - vähe puudus, et oleks lõua M-Lile õlale pannud :-) Ei meeldinud mulle see asfaldiots, kuidagi nagu füüsiliselt oli valus ja raske kohe.
Merka kui humorist pakkus vahepeal veel mingeid erinevaid trasse, et mis me arvame?? .... loomulikult keegi ei vastanud talle.
Krdi raske oli see viimane 3 kilti. Ausalt! Eriti kole oli vaadata Merka ja M-L'i järjest kasvavat tempot ja vähenevat väsimust.

Päeva päästis see, et tänu KP28 võtmisele saime Alari tiimist ühe silma rohkem!!
Statistika selline: aeg: 5:35.10; 51. koht (sega 17) ja kokku 32 punni (max oli 42). Läbitud sai täpselt 30km.
Täitsa OK!!