Aasta ägedaim seiklus - Linnaorienteerumise Jõulujooks

26.12.2017

Natuke olen alati kõhkleval tundeil linnas orienteerumise osas. Samas mõistan, et orienteerumise PR'i jaoks on see väga hea variant!

Selle aasta Jõulujooks oli super! Päriselt!
Seiklust oli nagu putru ning lisaülesanded panid pea plahvatama ... pulss_punases on mõtlemine ja silmaringi suurus ikka allpool igasugust arvestust, täitsa masendav, kuidas ei näe kaardile või plakatile kirjutatud asju - silm on ikka nii ruutus, et igasugune mõistlik lähenemine lahkub hoobilt :-)

Mälu-o
Kohe stardis lahkus igasugune mälu - oli suur probleem aru saada, mispidi see kaart üldse ekraanil on. Ja kus kurat need KP'd nüüd on? Kuidas need meelde jätta?
Peale mõningast rahunemist sai meelde jäetud usiuväljak - lühike jalg - Neitsitorn - Vene kirik - Varblane ... rohkem ei jaksanud. Lahkusime kaardi juurest vist suhtkoht viimastena :-) Samas pikem mõtlemine tasus ära - võtsime punnid suhtkoht vigadeta. Kaarli puiestee KP'd käisime ekraanil uuesti vaatamas.

Joonejooksul kuskil Musumäel tekkis geniaalne mõte - lõikame! Jookseme raja tagurpidi, kindlasti on teine KP kuskil lõpus ju! Lõikasimegi ... näppu. Sahinaga. Kokkuvõttes tegime pikema ringi, kui loogiline oli :-)

Edasine kuni Patkuli trepini sujus. Astmete lugemine ka sujus - keskendusin ja ei eksinud. Leidsin õige pildi ... aaa kuidas kurat ma seal all selle maja ära tunnen??
Oi ma veetsin seal pikalt pilti ja maja vaadates - no mismoodi me seal selle õige maja ära tunneme, pekki küll! See pole ju võimalik seal kalamajas!! Nii pagana udune pilt ka, aru ma ei saa, millist maja seal mõeldakse!! No täiesti lootusetu ülesanne ju!!
Kurtsin muret Merkale - "Kuule seal on ju aadressid kirjas!!"
"Möhhh??? Mis aadressid"
"Krt pildi all on ju maja aadress - vaata silmadega!!!"
Uuuuuuups :-(
Õnneks oli Merka vaadanud järgmise KP ära - ma ise oleks tahtnud kohe selle pildil oleva maja juurde põrutada.

Linnahalli track
peegelpildis kaardil
ootootoot - misassja? Husaare?
Teoteater
Jõuluvana saaniga lendamise ajaks oli pulss juba piisavalt kõrgel, et mitte mõhkugi aru saada, mis teha tuleb. Õnneks kahepeale tekkis suht-koht ruttu miski arusaamine korrutustehetest. Imelihtne ju :-)

Teoteatris kuulasid kõik seletatult arusaamatu näoga ülesannet ... ja tormasid kõva kisaga ruumist välja!! Normaalne!!

Linnahalli kaardiga oli õnne. Esimesest august KP'd mitte leides, suundusime kõrvalauku ... ja mul tekkis uitmõte peegelpildist (tänu Extaril olnud ülesandele!!) ... mis kaarti vaadates sai kinnitatud. Aga taas ... kes kurat siis võistluse
ajal loeb, mis kaardi servadel kirjas!! Nõrkadele!
Viimase KP'ga oli nats nuputamist - kuidas sinna auku saada, aga ka see lahenes suht-koht sujuvalt.

Aga Linnahallis turnimine kustutas mu täiesti ära. Olin ikka sajaga punases, vaevu jõudsin jalga teise ette tõsta. Palju kurat neid KP'sid veel on, ma ei jõua enam!!
Vaikuses üritasin kuidagi Merka sabas püsida, täiesti tönts oli olla ja kaarti enam lugeda ei jaksanud. Õnneks oli lõpp o-osas suhtkoht lihtne ka.

Escape ruum - lisaülesanne - mingid poti-ärtu-ruutu. Mittttttttemidagi aru ei saa. Kas kuhugi tuleb mingid arvud panna? Siia ma suren!!
Merka vaatas ülesandele peale ja ...
"näed, kirjuta need siia! Nii ja need kirjuta teisele reale! Imelihtne ju!"
"miiiisss? Ma ei saa mõhkugi aru!"
"Kuule, kirjuta ära ja tehtud, vahet pole, et sa aru ei saa, mina saan! Kirjuta!!"
"ahah"
Tehtud!! Oligi imelihtne ju :-)

Labürindis ei saanud ma pihta, miks mõnest KP'st jookseb 3 joont? Kuidas niimoodi? Siis jagasin matsu, et KP'del on järjekorranumbrid! Siis ei saanud aru, kuidas see niimoodi äkki ära lõppeb - mis edasi?
"Edasi läheb teisel pool lehte!!"
Mõistlik, tegin need ka ära ja ... vahetult enne finišis piuksutamist vaatan, seisatan ja mõtlen ... krt kas ma viimase KP ka võtsin? Sellest jookseb joon ka ju läbi. Või ei võtnud? Või võtsin? Või ei võtnud? Ju vist ikka võtsin!!


Jooksu träkk
Juhe on nii koos ja mõtlemisvõime olematu - ei tule selle peale, et igaks juhuks minna ja üle piuksutada. Pistan pulga finišijaama ... ja saan 10 minti trahvi viimase KP mittevõtmise eest!
Geniaalne!!

Tulemused, kaardid ja ülesanded on siin.

Vaatamata totaalsele lühisele ja kustumisele teises pooles - tõesti äge seiklus oli!! Respect rajameister!!

Fotod Aldis Toome - Tänan!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar