Libahunt möllas Aegnal

20.05.2017
Libahundi seltskond ikka oskab leida neid ägedaid paiku - eelmisel aastal Soome Sipoonkorpi, 2014 Naissaare jne. Ja neil see rogain on alati omapärane - selline teistsugune, mingite oma nüanssidega. Igatahes RESPECT, sügavad kummardused ja igavene au tegijatele!


juhe jookseb kokku juhendit lugedes
Olen vist Aegnal käinud kuskil 90'ndate alguses. Suurt midagi ei mäleta, aga eripärane soe tunne on miskipärast Aegna suhtes.
Kaarti lahtirullides .... mnjaaaaaa .... tõesti .... 5h siin seigelda pole vist liiga lühike aeg. Ilmselt seetõttu oli ka sisse punutud neljaste KP'de ühendamise boonus ja ühe kodanik_jalutaja märgistamise boonus.  Toda me muuseas ei märganudki. Kõike seda lugedes pidi pea igatahes plahvatama - tundus ikka jõhkralt ulmekeeruline.

Et mitte liialt plaanima ennast unustada - vaatasime stardis miski generaalplaani, kuhu suunas liikuma hakata ... eks teepeal mõtleb edasi.
Kohe alguses oli päris korralik võss, jooksukiirust üles ei saanudki tegelikult kuni KP107 LÜ'ni. Merka korjas kribinal-krabinal silmad kinni oma oranzid klotsid kokku  ja panime padinal edasi loodesse. Vahepeal mõned mõtisklused neljaste kokkutõmbamise osas ja ... KP23 jäigi kuidagi märkamata seal rannas.

Punkte oli ikka nii tihedalt, et tüüpiline rogainimeeleolu - joosta, joosta, joosta valutavate jalgade ja väsimuse kiuste kuni pulsi kaotuseni, lootuses, et KP tuleb siiski enne - no seda nagu ei tekkinudki.
Pidev piuksutamine ja teekonna uuesti ja uuesti planeerimine hoidis mõtted jooksmisest eemal. 
Kirdenurk läks siiski väheke raskemaks ja samm töntsimaks ... Merka patras jälle midagi päikesest, merest, luikedest, fantastilisest vaatest jms ... ma vist taas ei suutnud kõike seda hoomata.
No tavaline teema!

Libahundile kohaselt -
laud on lookas :-)
KP105 vihastasin Merka välja, olin jummala veendunud, et kivitorni saab paremini laduda üksikutest kividest kui kaksikutest. Tema arvas risti vastupidi. No tegelt ei sujunud see eriti hästi mul ka üksikutest - kõik olid vastikult ümarad kivid. Keegi silindrinahk oli kõik lapikud kuhugi ära tassinud. Läbi häda ikka sain silmad kirja ja üritasin tüdrukust mahajäämist (Merka ei jaksanud mind oodata ja sel hetkel ma ka ei meeldinud talle ilmselgelt) likvideerida otse läbi lahesopi lõigates. Vesi oli ... no ei olnudki nii külm kui kartsin. Küll aga oli seal piisavalt sügav ... no taas peaaegu ... kuidas nüüd öelda ... puusadeni ei ulatunud :-)

KP104 kivide ümbermõõdu mõõtmine jooksutas mul juhtme jummala kokku ... mõõtsin 2 kivi ära ja .... mitte midagi ei saanud aru, mida ja palju ma nüüd mõõtnud olin?? Ei saanudki me sealt õiget vastust seal kätte. Legendi ka ei lugenud korralikult, oleks pidanud mitu tõenäosemat varianti piuksutama.

KP31 ja 83'ga panime järjest korralikult o-kala - no ei saanud pihta kus täpselt asuvad. Sirgeldasime ikka mehiselt.

Peisaaž
Viimane tund tabas meid järjekordsel neljaste ühendusjooksul KP45's, mida me eri nurkade alt korduvalt väisanud olime.
Arutelu KP21 teele jätmise variantide osas oli pikk ja põhjalik .... ahh las jääda, ei riku parasjagu käsilolevat neljaste kokkutõmbamist ja tagasi ka ei viitsi enam minna - aeg hakkab ka otsa saama.


KP80'ga panime totaalselt puusse. Sõna otseses mõttes. No jõhker tuulemurd - turnisime üle ja alt, lohasid nagu läks igas suunas. Punkti ei leidnudki. Võtsime KP106 ja 71 ära ja üritasime Merka pealekäimisel uuesti KP80't lahendada. Jälle sama koht, samad turnimised ... mina tahtsin juba loobuda, aga Merka ei andnud alla - pekki, peab ju saama!!!!!
Saimegi!!
Lõpuks! Oli nats õnne ka!

Träkk
KP81 ja 60 suundaminekud ei tulnud ka kõige sirgemat rada pidi, aga kätte saime.
KP79'sse minnes õnnestus meil mingil seletamatul kombel Spordilinnast suunaträkil ette jõuda ... kuigi nad lahkusid KP'st tiba varem ja omaarust läksid jummala otse!
Meie arust lahkusid nad KP60'st vähemalt 90 kraadi viltu - täpselt KP81 poole ... plaan oli korüfeedel ju kavalalt sabas tolkneda, aga nad läksid isegi meie jaoks natuke liiga viltu :-)


6 minti enne kella tundus, et võtame ikka KP36 ka ära. Ets ja Co ei tulnud.
Viga ei teinud ja jõudsime küll, kuigi viimane teejooks olin korralikult punases.

Tulemused siin
13. koht, sega 7.
416 silma.
Aeg: 4:58.34

Läbitud km: 28,2 km reaalset (19,7 km lindu)
3 kahest KP'd jäi võtmata.

Ei ole paha, üldse ei ole paha!!!
Anneken, Priit ja Tom meist 8 silma ja 2 kohta eespool
Spordilinn võttis 5. koha
Liisi ja Anu (Jäälilled) võtsid naiste võidu, üld 18.
Tõepoolest - meie sooritus ei olnud üldse paha!!!

2 kommentaari:

marje ütles ...

Spordilinn läkski KP 60st jummalast otse... KP 81sse ja siis KP 79. Meil oli tiba kiire (!) ja Mati oli natukene väsimusest teravust kaotanud. Seepärast ka otsus KP 36 käimata jätta, mis tagantjärele oleks meile väga vajalik olnud. Liikuva kp tagaajamine osutus ka siiski vajalikuks, et palju punkte kokku saada, aga tõstis tempo nii kiireks, et võistkonna naisliige ühel hetkel valjuhäälselt protestima hakkas. Tagantjärgi tarkusene õigel ajal ja õiges kohas. Super äge võistlus oli!

Tarvo Jõeste ütles ...

Uups, minu paha tõesti ... ma miskil seletamatul kombel vaatasin, et te tegite 81-60-79. Siis te olite ikka väga täpsed ja kiired träkil 60-81-79, me saime sama ajaga ainult träki 60-79 tehtud.

Postita kommentaar