Lumine Winter Xdream Sakus

Video YouTube's
17.01.2016

See talv on ikka müstiic - aasta algas 10 soojakraadiga, siis tuli -25C ilma ühegi helbeta ja siis tuli lumi - nabani. Aga seda vaid põhja-Eestis!

Traditsionaalselt võis rajale minna kõikvõimaliku ekuipmentiga, mis ei oma mootorit ja millel ei ole silti "olen hobune". Huski-rakendi kasutamise lubatavuse kohta ei oska öelda. 
Variant et suuskadega? Aa no mida sa sumpad auguga Fischeriga paksus lumes eksole. Jooksed kõrge jäiga Salomoni uisusaapaga kilte võsas? Jooksed sa jeee! 
Rattaga? No mina ikka kohe üldse ei armasta ratast, isegi suvel mitte, talvest rääkimata! Okei külapoodi õlle järgi võib ju sõita aga vabatahtlikult rohkem ... pigem mitte. Suvistel Xdreamidel ju sunnitakse sõitma, mulle aitab sellestki.
Seega jäi ikka vana hea jalgsi-variant. Agur küll korra kahtles, et järsku upume ära?

Xdreami tiim on endine - Sääsehirm
Plaanimine läks nõnda, et mina hullult tahtsin minna Saustinõmme rappa - no nagu lähedal ja seal tundus suuremaid punne tihedamalt asuvat - aga me vist oleks siis ka ärauppunud või nälgasurnud.
Teised tahtsid mujale minna!!! Nunuh!

Seega plaanisime alustada Saku asulast: 20-40-49; siis lõunasse: 32-57-45-55-26-43-46; ja siis jälle üles tagasi. No et üle raudtee lagedale ei lähegi: 54-38-37-44-25-23-29. Et siis vaatab, palju aega on, mida veel jõuab. Mina ütlesin, et lõdvalt võtame siis ka selle raba ära ... teised ... no nad olid pessimistlikumad mõnevõrra: "kle me ei jõua sedagi ära teha, thöö_idiot!!"

träkk
Ma olin plaanimise ajal kuidagi hajevil (no MINU plaan ju ei sobinud eksole!!) ja ei saagi aru, miks me seda KP30 ja KP31 ei märganud?? Agur vist isegi märkas aga ei karjatanud piisavalt kõva häälega, et " allooo!! 30 ka ikka!!!" See oli viga - tuleb karjatada - muidu ei kuula teisi meil ju keegi. No kui vaikselt räägid - keegi ei kuula!! Selline tiim on meil!

Stardist panime karjas minema ja kusjuures isegi veits KP30 poole ... aga korrigeerisime KP20 suunas. Peale KP20 saime aru, et otse KP40 ikka kuidagi läbi ei lõika! Okei, et võtab siis ka KP21 - selle otsuse tegemiseks suutsime oma tubli 5 mintsi kohapeal tammuda ja "mõnuleda" oma otsustusvõimetuses :-)

KP21 oli .... erikuradi kõrgel. Nagu mis asi see oli? Mägi? Keset Sakut???
Edasi KP49 ja sealt otse 32 ... mida sai natsa kammitud, sest lohasid oli üksjagu ja karjas valitses kerge peataolek. Ausalt ega orienteeruda ei tulnud, sest no sa ikka lohalt lumme ei astu -värskesse lumme! Mõtelge!!! Isegi kui kaardijärgi suund väga võssa hakkab kiskuma - ikka pigem loodad, et .... aa no ju keerab õigeks ... kunagi! Võibolla??
Meelis Toomi foto


Ma ikka seal lagedal kõik see aeg nuputasin et mina üldse ei saa aru, kuidas kodanikud seal lumesse trambitud searajal jooksevad? Nooo ilmselgelt see pole 100+ kg sellidele mõeldud distsipliin. Krt ma ka vahel ikka proovisin, metsa all, kus lumi veits õhem, seal nagu midagigi sai jooksumoodi liigutusi teha, aga lagedal - no tule taevas appi! 10 sammu ja nagu surnud kährik, keel ripub põlvedeni. Lisaks ma ei saa joosta pidevalt muutuva sammupikkusega ja nagu mingil kuradi catwalkil - jalad peavad käima sinka-vonka teineteise ette risti. Mul kohe nagu üldse ei sujunud nuuh - ausalt ka - ilgelt ebameeldiv ja ma olin esimese tunni lõpuks täitsa lödi omadega.
Ja vesi külmus ka koti voolikus jummala pulgaks. No pekki küll! Sai siis voolik topitud selja ja koti vahele - oli abiks, sulas üles ja toimis lõpuni. Aaa no tuju oli juba läinud ju eksole!! Pealegi hakkas taas vasak sääremari valutama ja krampi kiskuma - no mis pekk siis viga on sellel? Õnneks ibukas tegi oma töö kiirelt ja korralikult. Oli hetki, kus tundsin, et tahaks panna pea kellegi õlale ja tibake kurta ja viriseda ja toriseda!

KP57 pandi otse, nagu ka KP45. Edasi tegime kerge kõrvalepõike mingi härra hoovi - no ilus puhtakslükatud tee läks, miks mitte minna. Korrigeerisime õigeks ja panime läbi kooperatiivi, lootuses, et saame el-liinide pool ikka välja. Saigi, maja oli ühele krundile veel ehitamata ja kena searada läks õiges suunas. KP55 juures oli esimene jäävaba kraav - Merka ja mina saime tossud märjaks - Merka kohe korralikult.

Peale KP55 oli mõttekoht - mulle tundus KP26 liiga väike ja lollis kohas - no oli selge et me sinna jõeäärsetesse ei lähe, ei jõua, ei taha - samas Merka ja Agur ikka hullult armastasid seda KP26- tahtsid käsikäes sinna suunduda. Heaküll, heaküll, teeme ära! Pikk träkk mööda searada ja saime kätte.
Eksole!! Juba stardis pandi paika,
mitu punkti peame võtma!!

KP54 oli LÜ, kus tuli satipildi järgi õige KP otsida. No vahtisin seda tuima näoga ja omaarust sain aru, mis teha tuleb ja kuhu minna. ... Aaaaga tegelt ikka ei saanud mitte üks müts aru!! Null, zeero, nothing - meelde ei jätnud midagi! Õnneks läks searada ees ja eksida polnud eriti miskit. Oli õnne!

KP38 - ringiga või otse läbi puutumatu lume??
Merka ja mina "aah murrame otse läbi"
Agur "oot ärge nüüd jamage niimoodi!!"
2:1 - panime ikkagi suunda otse läbi ja üsna edukalt. Paras kahlamine oli ja aega läks, aga ... aega läks. Lõpp läks sama soojaga oma radamööda.

Edasi tekkis pisike probleem jäätumata kraavi(de)ga - no oleks pidanud mühinal läbi kündma, aga kõhklesime! Otsisime paremat kohta rida aega - ei leidnudki - mingi oksarisu oli, aga mind see ei kandnud ja ma olin sulpsti tossudega kenasti veeall. Elasin üle. Agur vaatas meid väääääga kahtlaselt :-)

Peale KP37 oli joogipunkt mõnusalt sooja mustikasupiga. Seal oli hea. No ausalt! Jäänud oli tiba üle tunni - tegelikult ei olnud aega molutada!

Peale KP44 metsast väljumist oli sisuliselt lõpuni sirge kablutamine mööda teed väikeste kõrvalepõigetega. Miskil arusaamatul põhjusel läksime träkki vaadates KP23 juurde ringiga, aga minumeelest seal polnudki seda otsemat teed??? Samas kohalikud vennad, kellest me enne mööda jooksime, olid KP's meist varem - suhtkoht müstifikatsioon!!

20 mintsi aega - korra mõtlesime, et võtaks lisaks ka KP33 ... no et jookseks kohe nagu siruli ennast! Aga loobusime suhtkoht kärmelt sellest mõttest - sinna minek oleks nagu sobinud, aga tagasi oleks tulnud tulla ringiga, raudtee ületamine polnud lubatud igalt poolt.

Agur ja finiš
Finishis jäi aega tubli 8 mintsi üle. Ma nagu erikuradi väsinud ei olnudki, Agur oli vast rohkem läbi?

Tulemused.
52 silma
53. koht (sega: 14.)

Mõned konkurendid tegid nõndamoodi:
* Müttajad - Meelika, Indrek, Ivar - 61 silma - sega 4. Respect!!!
* Tõttajad - Anneken, Imbi, Nele - 53 silma - naised 7.
* Twelve Points - Alar & Co - 51 silma - sega 17.

1 kommentaar:

Agur ütles ...

Agur oli jah lõpuks päris küpse. Elu esimene talvine iktriim ja kogemusi puusani lumes kahlamiseks nappis. Viimane tund tuli aurude pealt :-)
Koju jõudes selgus, et vahepeal oli jälle lund sadanud :-) ja niiskete riietega lume lükkamine lõppes tugeva jahtumisega. Saun küll päästis pärast hullemast, aga päev hiljem on nina ikkagi taine.
Ja selle punkti 30 võtmata jätmine alguses tekitas kohe stardis küsimuse, aga ... rebasena talvisel rajal ei julgenud väga ka piiksatada. Niigi oli teatanud, et talvel ujuma ei hakka, olgugi, et ikstriim

Postita kommentaar